тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківське державне вище училище фізичної культури №1
Харківське державне вище училище фізичної культури №1

Новини

«ВОЛОНТЕР – ОСОБА МАЙБУТНЬОГО, ГРОМАДЯНИН СВІТУ, ШАНС ЛЮДСТВА НА ВИЖИВАННЯ»

«ВОЛОНТЕР – ОСОБА МАЙБУТНЬОГО, ГРОМАДЯНИН СВІТУ, ШАНС ЛЮДСТВА НА ВИЖИВАННЯ»

Любити ближнього – як складно і як просто.

Не з примусу, не з шани чи за щось.

Прийти до нього в дім хорошим, добрим гостем

І запитати: «Як тобі жилось?»

І просто усміхнутись. Просто дати руку.

Не треба жертви – крихітку тепла.

Любити ближнього – ділити разом муку,

Яка у серці раптом проросла.

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Розквіт волонтерської діяльності у нас припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

Сьогоднішньому волонтерському руху в Україні мало аналогів не тільки в країнах колишнього СРСР, а й на Заході, звідки, власне, й прийшов термін «волонтерство», «волонтер» – від французського volontaire (доброволець), яке в свою чергу запозичено з латинського voluntarius (voluntas – вільне волевиявлення, volō – бажання, намір). Визначальним є принцип добровільності – волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію.


Вихователь ХДВУФК №1 Бутенко О.М. пройшла online-курс телефонного волонтерства «Мій телефонний друг» в проєкті дружньої підтримки та інформування людей, що опинилися на самоті, який реалізується в рамках національної кампанії солідарності Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та Української Волонтерської Служби. Все літо й по теперішній час наш педагог регулярно спілкується телефоном з літньою жінкою, що знаходиться на пенсії, з Донецької області. Під час загальнонаціонального карантину, встановленого через пандемію COVID-19, жінка залишилася в соціальній ізоляції, далеко від рідних та близьких. Олена Миколаївна робить свій невеликий, але такий важливий сьогодні внесок у загальну скриньку добра – ділиться корисною інформацією, підтримує у нелегкій життєвій ситуації та взагалі просто є вдячним слухачем.

Ми всі з’являємося на світ один для одного. Тільки разом, допомагаючи один одному, турбуючись один про одного, ми можемо підняти самих себе на п’єдесталі людяності. Ми віримо в те, що люди обов’язково будуть милосердними, бо серця людей багаті на любов.

Не чекаймо, щоб хтось інший почне проявляти милосердя! Почнімо разом розсівати зерна доброти, щедрості, і світ буде змінюватися!


Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2020
Сайт создан студией "G-Studio"