тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківське державне вище училище фізичної культури №1

Новини

Вільна боротьба. Чемпіонат України у кадетській віковій групі (2003-2004 р.н.)

3 03 по 05 вересня 2020 року в Палаці спорту «Локомотив» відбулися поєдинки чемпіонату України з вільної, жіночої та греко-римської боротьби у кадетській віковій групі (2003-2004 р.н.).
Учасниками національної першості стали спортсмени 23 регіонів країни та міста Києва (понад 700 учасників), які змагалися за нагороди у десяти вагових категоріях: від 45 до 110 кг у кожному з видів спортивної боротьби.
Яскраво та урочисто пройшла церемонія відкриття змагань. У ній взяли участь керівники Асоціації спортивної боротьби України та її місцевих осередків, спортивні функціонери та представники відповідального бізнесу: Олег Кревченко, Ельбрус Тедєєв, Діна Харенко, Віталій Волошин, Григорій Данько, Сазонов Олег, Максим Якунін, Юлія Подзолкова, Юрій Назаренко, Олександр Доровський.
Родзинкою стало акапельне виконання Гімну України. Під час співу славня присутні рівнялися на державний прапор, який тримали борці греко-римського стилю, курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
Церемонія завершилася нагородженням голови наглядової ради ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» Олександра Доровського, віце-президента Харківської федерації греко-римської боротьби Максима Якуніна та старшого тренера кадетської збірної команди України, старшого учителя відділення вільної боротьби Олега Зайця Відзнаками Асоціації спортивної боротьби України.
Загалом чимало нагород знайшли своїх героїв. Серед них фотограф Костянтин Костін та Олександр Деревнін, спортивний журналіст Олександр Шаріков, судді змагань, які отримали від організаторів змагань пам’ятні медалі та ексклюзивні суддівські футболки.
Та головними на цьому святі спорту, звісно, були юні борці та борчині. На правах господарів харків’яни були представлені чи не найбільшим складом, у змаганнях з греко-римської боротьби було 26 учасників, з вільної – 47, з жіночої – 9 спортсменок.
За підсумком змагань греко-римляни завоювали 5 срібних та 2 бронзові медалі і посіли перше загальнокомандне місце. Срібні призери: Бехбудов Еміль (в\к 60 кг), Хохлачьов Данило (в\к 65 кг), Григор'єв Антон (в/к 71 кг), Пашаєв Рамазан (в/к 80 кг), Дягілєв Владислав (в/к 92 кг). «Бронзу» здобули: Ребров Данило (в\к 51 кг), Абдієв Руслан (в\к 80 кг).
В активі борців вільного стилю 2 «золота», по одній медалі срібного та бронзового ґатунку. Звання чемпіона країни та майстра спорту України здобули Кочанов Володимир (в\к 92 кг) та учень ХФКС Гаміловський Дмитро (в\к 110). Його постійний спаринг-партнер Пєлін Рустам посів друге місце. Випускник 11 класу та вступник на І курс коледжу Соловей Руслан святкував перемогу у малому фіналі вагової категорії до 55 кг. У підсумку – друге загальнокомандне місце, попереду Дніпропетровська, позаду Одеська області.
Додамо, що у ваговій категорії до 48 кг бронзовим призером став учень 10 класу відділення вільної боротьби Скорик Кирило, який представляв на чемпіонаті свою малу батьківщину - Житомирську область. На сходинку вище піднялася його колежанка по команді та однокласниця Бардачевська Ангеліна. Вона змагалася у вазі до 43 кг.
Не залишилися без медалей у жіночій боротьбі і інші представниці нашого закладу освіти, власне, представниці Харківщини. На другу сходинку п’єдесталу у ваговій категорії до 57 кг піднялася Рілля Альбіна. Здолавши опір суперниць з Київа, Хмельницької та Миколаївської областей Альбіна отримала травму, у фінальній сутичці участі не брала і задовільнилася срібною медаллю. Ще дві медалі бронзового відливу додали в скарбничку збірної області у ваговій категорії 65 та 73 кг стали Літовка Дар'я та Рутенок Дар'я відповідно. Із такими здобутками дівчата посіли 5 сходинку загальнокомандного заліку.
«Нарешті розпочався повноцінний змагальний сезон, і ми змогли провести чемпіонат. Він пройшов на високому рівні і я вдячний суддям, організаторам, партнерам, учасникам та тренерам команд. Вже за два тижні наступний старт - чемпіонат України серед чоловіків до 23 років, який прийматиме Київ. Сподіваюся, що ситуація щодо коронавірусу не завадить його проведенню, а свято боротьби продовжиться на європейських та світових килимах», - підбив підсумки змагань директор ХФКС Юрій Назаренко.