тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківське державне вище училище фізичної культури №1
Харківське державне вище училище фізичної культури №1

Новини

«СОБОРНА. ВІЛЬНА. НЕПОДІЛЬНА»

«СОБОРНА. ВІЛЬНА. НЕПОДІЛЬНА»

22 січня Україна відзначає одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності – проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Це свято має вже більш ніж сторічну історію. Незважаючи на нетривалий союз, подія залишила вагомий слід в історії українського державотворення. Святкування Дня Соборності розпочалося з 1990 року, хоча офіційний статус свято отримало лише у 1999 році указом другого президента України Леоніда Кучми. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

З метою виховання національної свідомості, глибокої поваги та любові до Батьківщини для здобувачів освіти ХДВУФК №1 була проведена виховна година «Соборна. Вільна. Неподільна». Вшанування цієї дати надзвичайно важливе у вихованні молоді. Учні мають розуміти значення боротьби за територіальну цілісність нашої держави.

Соборність України – одна з важливих тем історії України. Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У слові «соборність» ми чуємо слово «собор». Тож, як казав великий український класик Олесь Гончар, давайте берегти собори душ наших!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2020
Сайт создан студией "G-Studio"