тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківське державне вище училище фізичної культури №1
Харківське державне вище училище фізичної культури №1

Новини

«НАСКІЛЬКИ РІЗНІ У ВСІХ СЕРЦЯ, А КЛЮЧ ОДИН – ЛЮБОВ І ДОБРОТА»

«НАСКІЛЬКИ РІЗНІ У ВСІХ СЕРЦЯ, А КЛЮЧ ОДИН – ЛЮБОВ І ДОБРОТА»

«Моя свобода розмахувати руками завершується там,

де починається ніс мого ближнього.»

Р.Емерсон

Ми всі такі різні, неповторні, але жити нам усім в одному суспільстві. У кожного з нас – свої плани, бажання, уявлення. Найкраще, коли ми діємо, керуючись власними міркуваннями. Але не завжди наші вчинки продиктовані власними бажаннями та інтересами. Поважаючи думку інших, їх право на власні переконання, необхідно з розумінням ставитися до поглядів кожної людини. Але одночасно й відстоювати власні цінності у випадку, коли оточуючі не хочуть їх сприймати.

Правам та свободам людини і громадянина України присвячено цілий розділ Конституції нашої країни. Свобода – це усвідомлена можливість діяти на свій розсуд, не порушуючи прав інших людей.

Кожна людина неповторна. Світ тому і цікавий, що ми всі різні. У всіх нас є багато спільного, чимало відмінного, але усіх нас обʼєднує те, що ми живемо на одній землі, і нам слід жити так, щоб зберегти мир і спокій. Треба вчитися розуміти людей, любити їх і прощати, ставитися до них неупереджено, хоч вони й відрізняються від нас. Необхідно намагатися не робити нікому боляче. Це важко, але треба прагнути цього. Так повинно бути.

Формування ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки є одним із стратегічних завдань виховної роботи у ХДВУФК №1. Так, з метою ознайомити учнів з поняттям «толерантність», показати, наскільки важливим у стосунках між людьми є вміння спілкуватися, переконати учнів у необхідності бути терпимими до оточуючих, навчити володіти своїми емоціями, підтримувати доброзичливі стосунки з різними людьми, розуміти один одного для здобувачів освіти 7-А класу відділення футболу був проведений інтерактивний урок-флешмоб «Наскільки різні у всіх серця, а ключ один – любов і доброта». Під час заходу діти і дорослі охоче спілкувалися та доброзичливо обмінювалися думками про складні відносини з оточуючими, торкалися тем булінгу, толерантного ставлення до людей з інвалідністю, вчилися коректно висловлюватися про певні категорії людей. Вихованці активно долучилися до опанування технік «Ярлики», виконуючи емоційну вправу, та «Учні можуть учитися РАЗОМ». Всі учасники освітнього процесу дійшли загального висновку, що необхідно поважати права та гідність інших людей, у тому числі і своїх однолітків, а також бути відповідальними за свою поведінку, щоб не шкодити іншим членам суспільства. Потрібно виявляти толерантність до чужих думок, поведінки, виважено, критично підходити до кожного конкретного випадку. Інакше толерантність може перетворитися на байдужість, ухиляння від відповідальності, пристосуванство.

Ми живемо серед людей і повинні доброзичливо ставитися один до одного. Треба вчитися поважати думки й вчинки інших, вміти зрозуміти людину і вибачати їй. А для цього необхідно викорінити зі своїх сердець зверхність, байдужість, упередженість. І тоді нас – щирих, добрих, сердечних – будуть любити і поважати. І світ стане кращим.

Ну ж бо робити світ кращим разом з нами!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2020
Сайт создан студией "G-Studio"