тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківське державне вище училище фізичної культури №1
Харківське державне вище училище фізичної культури №1

Новини

«КОЗАЦЬКА ДЕРЖАВА – НАША ГОРДІСТЬ І СЛАВА!» (Пам’ятаймо, бо це треба живим!)

«КОЗАЦЬКА ДЕРЖАВА – НАША ГОРДІСТЬ І СЛАВА!» (Пам’ятаймо, бо це треба живим!)

З метою вшанування мужності та героїзму захисників територіальної цілісності та незалежності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості в Україні встановлено свято – День захисника України, який щорічно відзначають 14 жовтня.

Уже багато років поспіль 14 жовтня відзначається також величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов’язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почали відзначати ще і як День Українського козацтва.

Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків. 14 жовтня Україна вшановує як сучасних оборонців, які відстоюють територіальну цілісність Батьківщини, так і згадує героїв різних епох нашої історії.

Напередодні свята у Харківському фаховому коледжі спорту згадували трагічно загиблих в авіаційній катастрофі літака Ан-26Ш біля міста Чугуїв військовослужбовців зі складу навчальної авіаційної бригади Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Один серед загиблих, солдат Артем Дудла, навчався у коледжі та майже десять років тренувався у старшого вчителя зі спорту відділення водного поло Світлани Вишневської. Дубінін Владислав, друг загиблого, завітав до закладу та теплими словами згадував Артема, як щиру, відверту людину. Разом навчалися, будували спільні плани на майбутнє, жартували, сміялися … А потім життя розділилося на «до» і «після».

Вихованці відділення хвилиною мовчання вшанували памʼять «навіки двадцятирічних».

Мирного неба над головою усім нам! Нехай Пресвята Богородиця береже Україну під своїм Покровом!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2020
Сайт создан студией "G-Studio"