тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківське державне вище училище фізичної культури №1
Харківське державне вище училище фізичної культури №1

Новини

«ДОНОРСТВО – ЦЕ КРУТО!» (до всесвітнього Дня донора)

«ДОНОРСТВО – ЦЕ КРУТО!» (до всесвітнього Дня донора)

Всесвітній день донора крові – досить нове свято, яке відзначає багато країн. Воно було засновано під егідою ООН у травні 2005 р. на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я ООН у Женеві. Всесвітня організація охорони здоров’я обрала 14 червня в якості дня для вияву вдячності мільйонам людей, які рятують життя і зберігають здоров’я інших людей, здаючи свою кров. Саме цього дня у 1868 р. народився австрійський лікар Карл Ландштейнер, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини «за відкриття груп крові людини».

Важливість Всесвітнього дня донора крові перегукується з безсумнівною важливістю самого донорства. Метою цього свята є залучення здорових людей до донорства крові. Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, не є загальним.

У цей день звертається увага на необхідність регулярної здачі крові для запобігання її дефіциту в лікарнях та клініках, особливо в країнах, де кількість донорської крові вкрай обмежена.

Не залишилася осторонь цієї дати й спільнота ХДВУФК №1. Вихованці училища ініціювали проведення тематичного флеш-мобу «Врятуй життя – стань донором крові!». Вихователь Бутенко О.М. долучилася до акції як почесний донор, що вже 5 разів здавала кров для потреб Харківського регіону.

Даний захід має на меті сприяти усвідомленню учнівською молоддю соціальної значущості донорства крові та її компонентів, вихованню донорської культури, залученню до просвітницької діяльності щодо розвитку донорства та підтримки тих, хто опинився в біді, пропагуванню здорового способу життя.

Шановні донори крові та її компонентів, щиро вітаємо всіх Вас із Всесвітнім днем донора крові! Дякуємо Вам за те, що Ви, не шкодуючи часу та свого природного матеріалу, простягаєте руку допомоги тим, хто опинився в біді, даруєте надію та шанс на життя! Бажаємо вам міцного здоровʼя, життєвої наснаги, доброї вдачі, сімейного щастя, благополуччя та добробуту!


 

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2020
Сайт создан студией "G-Studio"