тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківське державне вище училище фізичної культури №1
Харківське державне вище училище фізичної культури №1

Новини

«БУДИНОК НАШИХ ВЗАЄМИН: ФОРМУВАННЯ ДРУЖНІХ СТОСУНКІВ МІЖ ПІДЛІТКАМИ»

«БУДИНОК НАШИХ ВЗАЄМИН: ФОРМУВАННЯ ДРУЖНІХ СТОСУНКІВ МІЖ ПІДЛІТКАМИ»

Сьогодні, в процесі реформування системи освіти, проблеми цькування і насильства в шкільному середовищі дуже часто стають перепоною для досягнення мети всебічного розвитку дитини. Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого і молодіжного середовища. Допомога дорослих дуже потрібна дітям та молоді в будь-якому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров’ю.

Заклад освіти відіграє важливу роль у створенні умов для здобуття учнями та ученицями знань в безпечному освітньому середовищі, формуванні ставлень та навичок, які потрібні, щоб уникнути та запобігти проявам насильства, безконфліктного спілкування, ненасильницької поведінки.

Попередити прояви насильства в закладах освіти допомагає медіація однолітків та відновні практики. Для забезпечення виконання завдань, покладених на заклади загальної середньої освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу, у Харківському фаховому коледжі спорту вихователем Амеліною З.І. для учнів 8-9-х класів була проведена виховна година з елементами тренінгу «Будинок наших взаємин: формування дружніх стосунків між підлітками». Метою заходу було: прищеплювати вихованцям повагу до цінностей дружби, формувати негативне ставлення до проявів булінгу, вчити спілкуватись, товаришувати, розуміти справжню дружбу, сприяти розвиткові критичного ставлення до себе і до своїх особистих якостей, виховувати відповідальність за наслідки своєї поведінки, сприяти формуванню дружніх стосунків між однокласниками, розвивати вміння вибудовувати доброзичливі стосунки, проявляти терпимість, толерантність, повагу до думок, почуттів, переконань інших.

Щоб спілкування було приємним, треба створити в класі атмосферу довіри і взаємоповаги. Наша уважність один до одного свідчить про нашу небайдужість, зацікавленість. Щоб розуміти одне одного, важливо вміти відчувати те, що відчуває ваш друг або подруга. Дружні стосунки сприяють єдності класу, а єдність надає сил. Ось так і в житті: кожного з нас окремо легко скривдити, образити, а якщо ми будемо разом, то ніякі вороги нас не зламають, і всі негаразди ми легко здолаємо.

Булінг там – де не вміють дружити!

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2020
Сайт создан студией "G-Studio"