тел./ факс (057) 763-21-51     |    61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3     |  e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua
Харківське державне вище училище фізичної культури №1
Харківське державне вище училище фізичної культури №1

Новини

«БУДЬ ОБЕРЕЖНИЙ! СУЧАСНЕ РАБСТВО!»

«БУДЬ ОБЕРЕЖНИЙ! СУЧАСНЕ РАБСТВО!»

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна. Сьогодні наша держава очолює список країн, які потерпають від торгівлі людьми.

Вихователем Морозовою С.В. з учнями 11-Г класу було проведено усний журнал з профілактики торгівлі людьми «Торгівля людьми – злочин ХХІ століття». Метою заходу було: інформувати учнівську молодь про сучасні прояви торгівлі людьми, підвищити рівень усвідомлення вихованцями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища, показати небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, ознайомити з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми. Морозова С.В. інформувала учнів про основні проблеми та помилки, що виникають у громадян України, які виїжджають за кордон, стають «живим товаром», потрапляючи в рабство.

Здається досить дивним, що сьогодні, в ХХІ столітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі. На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві. Звичайно, «нові раби» не носять кайданів, їх не пропонують відкрито на ринках, як то було у прадавні часи, на них ніхто не має легальних прав, тому що у всіх країнах рабство заборонено. Тим не менш, люди перетворюються на «товар», який можна продавати і купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб. Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом.

Прикро, що нині доводиться говорити про рабство і торгівлю людьми в Україні і в світі. Але знати про це треба. І нам вибирати: ризикувати чи ні, ставати жертвами работоргівлі чи ні. У кожного з нас своя стежка, свій шлях до мети. І щоб із нами не трапилася біда, яка ставить людину в залежність від обставин, ми повинні добре знати – рабство в третьому тисячолітті існує і сучасний прояв його – це торгівля людьми.

Наша адреса

61070, м. Харків, вул. Фронтова, 3
e-mail: hdvufk1@vnzkh.org.ua    

Подзвонити нам

(057) 763-21-51
ХФСПК © 2014-2020
Сайт создан студией "G-Studio"